SPEED UP PDKS ZAMAN YOLCULUĞU

Uzun ve maceralı bir süreçten geçerek günümüze kadar gelen PDKS Sistemleri, her sektör ve ölçekteki işletmelerin vazgeçilmezi oldular.

SPEED UPPDKS AR-GE TARİHÇESİ

90′lı yılların sonlarında 2000’li yılların başlarında DOS işletim sistemi için geliştirilmiş olan bütün bilgisayar yazılımları gibi DOS tabanlı Personel Devam Kontrol Sistemi PDKS yazılımlarını da aynı kaçınılmaz son bekliyordu. Bilgisayarların gelişmesi, Microsoft Windows işletim sisteminin yaygınlaşması ile birlikte ekranlarımız renklendi. Bununla beraber eski DOS tabanlı bilgisayar yazılımları da yavaş yavaş ekranlarımızdan kaybolmaya başladı. Yerlerini daha ergonomik ve gösterişli ara yüzlere sahip WINDOWS tabanlı bilgisayar yazılımları almaya başladılar. Personel Devam Kontrol Sistemi PDKS programları da bu değişimden nasibini aldı. Yeni ve kullanıcı dostu ara yüzüyle SPEED UP PDKS yazılımının ilk hali bu kritik geçiş dönemlerde ekranlarımızdaki yerini aldı.

2004 yılına gelindiğinde birinci nesil PDKS yazılımı artan ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmaya başladı. Artık PDKS yazılımları da diğer bilgisayar yazılımları gibi eş zamanlı birden fazla kullanıcı tarafından kullanılma gereksinimi ortaya çıkmıştı. Verileri daha güvenli saklayabilme ve daha çok veriyi daha hızlı işleyebilme özelliğide son kullanıcıların beklentileri arasında yerini aldı. Artan kullanıcı taleplerini karşılamak ve son kullanıcıları rahatlatmak adına ikinci nesil WINDOWS tabanlı PDKS Programı geliştirildi ve kullanıcıların hizmetine sunuldu. Atasına göre kullanıcıların güncel ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha başarılı olan bu yazılımda SQL tabanlı INTERBASE ve FIREBIRD veri tabanları kullanıldı.

2009 yılının başlarında İKİE YAZILIM olarak Üretim Takip ve Maliyet Hesaplama yazılımlarının geliştirilmesine öncelik verilmişti. Bu dönemde kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda geliştirdiğimiz diğer yazılımlarımız ile entegre çalışan ve Microsoft SQL veritabanını kullanan üçüncü nesil PDKS yazılımı geliştirildi. Aynı zamanda günümüzde kullanıma sunulan 4. nesil PDKS yazılımı olan SPEED UP PDKS programının da temelleri atılmış oldu.

2013 yılında günümüzdeki şeklini alan 4. nesil PDKS yazılımı olan SPEED UP PDKS programı İKİE YAZILIM'ın ürün gamındaki değişmez yerini iyice sağlamlaştırdı.

2015 yılında küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen SPEEDY PDKS yazılımı İKİE YAZILIM'ın ürün gamındaki yerini aldı.

SPEED UP PDKS ÖNE ÇIKANLAR

PDKS Programı, MSSQL Veritabanı

MS-SQL PDKS Programı.

  • MSSQL Veri Tabanı ile maksimum veri güvenliği, gerçek performans ve tam kontrolü bir arada sunan PDKS Yazılımı ihtiyaçlarınızın tam karşılığını size sunuyor.

Bütün PDKS Cihazları İle İletişim

Cihaz Bağımsız (HYBRID) PDKS.

  • Aynı anda farklı marka, farklı model ve farklı şubelerdeki PDKS cihazları ile doğrudan ve kullanıcı yardımı olmadan (otomatik) haberleşebilme imkanı.

KOLAY ENTEGRASYON

Kolay Entegrasyon

  • İnsan Kaynakları Yazılımıları, ERP Yazılımları, Muhasebe Programları, Bordro yazılımları vb. yazılımlar ile kolay, hızlı ve tam entegre olabilme. Bordro programınızda girişini yaptığınız personel bilgilerini ayrıca PDKS yazılımınıza girmekle vakit kaybetmeyin.

Tek Merkezden Kontrol ve /veya Yönetim.

Tek Merkezden Kontrol ve/veya Yönetim.

  • Çok şubeli işletmeler bütün şubelerini merkezden denetleyebilir ve/veya yönetebilir. Şubeler sadece kendi personelleri ile bilgilere ulaşırken merkez bütün personel bilgilerine ulaşıp kolayca denetler ve/veya yönetir.